BIO Kešu oříšky s tamari nori sezam

Pražené kešu oříšky tamari nori sezam z ekologického hospodářství v Burkina Faso, které rozhodně splňují naše kritérium prémiové kvality a sociálních dopadů. Výborné chutnají s vychlazeným nápojem, v okolí přátel a rodiny nebo i během klidného večera s dobrým filmem.

99,00 Kč
S DPH
Hmotnost: 100g
Počet

 

Bezpečná platba

  Zásady doručení

(do 2-5 pracovních dnů)

  100% Inkluzivní

(baleno v integračním centre)

Stejně jako u všech našich produktech, i při výběru tohoto u nás spočíval zejména sociální rozměr a samotný přístup dodavatele, který se řídí heslem: "Obchod může mít pozitivní vliv na lidi i planetu" Nedostatek místních podniků a infrastruktury v západní Africe vede k tomu, že pěstitelé prodávají většinu surových ořechů ve skořápce (90%) zahraničním kupujícím za nižší cenu. Surovina je tak vyvážena i více než 10 000 km od místa sběru do Indie, Vietnamu nebo Brazílie, kdese zpracuje a následně cestuje zpět na evropský trh. 

Prioritou našeho dodavatele je to, aby pěstování, sbírání i zpracování kešu ořechů probíhalo místními pěstiteli a podniky z oblastí Pobřeží slonoviny, Burkina Faso, Mali, Guineji, Ghany a Benin. Tímto způsobem se nejen snižuje uhlíkovná stopa ve srovnání se současným dodavatelským řetězcem, ale zároveň se zvyšuje cena suroviny a vytvářejí se pracovní místa v venkovských oblastech západní Afriky, kde je vysoká míra chudoby a nezaměstnanosti.

Prostřednictvím našeho dodavatelského řetězce v rámci spravedlivého obchodu v Burkině Faso se dodavatel zavazuje podporovat tuto venkovskou komunitu daleko od komerčních cest a nabídnout pracovníkům spravedlivé a uctivé pracovní prostředí.

Zložení: kešu ořechy * 88,4%, tamari * (voda, celé sójové boby *,

mořská sůl) 7%, sezamová semínka * 4,4%, Nori * (Porphyra

sp.) 0,5% (* biologického původu z EU / mimo EU).

Komentáře (0)

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: