Bird
Kakawco+ Team

Pro firmy

Hledáte smysluplný firemní dárek pro klienty či benefit pro zaměstnance, který si opravdu vychutnají? Na Vánoce, MDŽ či jako poděkování za spolupráci? To nás nesmírně baví! Připravíme vám balíčky prémiového kakaa či kávy obrandované vaším logem či poselstvím zcela na míru, zorganizujeme soukromou degustaci, zajistíme firemní snídani s teplým kakawcem…

Napište nám a doladíme vše podle vašich představ.

Kdo je Kakaw Co+?

Pod značkou Kakaw Co+ dovážíme kakao a kakaové produkty z Latinské Ameriky již více než 5 let. Spojili jsme touhu přinést na Slovensko prémiové kakao s ambicí pomoci znevýhodněným lidem s integrací na trh práce. Naším cílem bylo také podat pomocnou ruku farmářům, často bývalým pěstitelům koky pro drogové kartely, aby se z nich mohli stát hrdí a spokojení cacaoteros – tedy pěstitelé prémiového kakaa.

V roce 2021 jsme se stali registrovaným sociálním podnikem s vlastní integrační balírnou. Hůř zaměstnatelným lidem zde na Slovensku pomáháme integrovat se na trh práce, učit se pracovním návykům, pomáháme jim získat sebedůvěru v pracovním kolektivu, osvojovat si nové dovednosti a pracovat s odpovědností. S našimi latinskoamerickými cacaoteros zase spo- lupracujeme na bázi přímého obchodu –direct fair trade, díky čemuž mohou sobě a svým rodinám zajistit důstojný život.

Máte 20 a více zamestnaců?

Pokud ano, ze zákona vám vyplývá povinnost zaměstnávat i lidí se zdravotním znevýhodněním, v podílu 3,2 % k celkovému počtu zaměstnanců. Samozřejmě to není vždy možné – z kapacitních či jiných důvodů. V tom případě však musíte:

1.) odvádět státu odvody ve výši 1423 eur bez DPH na každého chybějícího zaměstnance se zdravotním znevýhodněním

2.) nebo zadat zakázku sociálnímu podniku či chráněné dílně – využít tak tvz. náhradní plnění. V roce 2023 je výše náhradního plnění stanovena minimálně na 1265,00 EUR bez DPH na každého chybějícího zaměstnance se zdravotním znevýhodněním

S tím vám umíme pomoci – a nejen to, vy také pomůžete nám. Nákupem produktů a služeb od Cacaofé si splníte legislativní povinnost, ušetříte (oproti odvádění odvodů státu za chybějící zaměstnance) a podpoříte náš projekt, který dlouhodobě pomáhá znevýhodněným s integrací do aktivní společnosti.

Kakawco+ Team
Zabalené s láskou

Zabalené s láskou

Všechny naše produkty balí znevýhodnění a hůře zaměstnatelní lidé v naší milé integrační balírně. V rámci sociální inkluze jim pomáháme uplatnit se na trhu práce, budovat sebedůvěru a vytvářet si pracovní návyky.

Zrnko mieru

Zrnko míru

Naše kakao pochází z postkonfliktních oblastí Kolumbie, kde probíhalo krveprolití a kde farmáři pěstovali koku a mák pro drogové kartely. Dnes pro ně pěstování kakaa představuje způsob, jak si zajistit život v klidu a míru.

Prémiový a sociálný

Prémiový a sociální

Produkty Kakaw Co+ jsou vyráběny z kakaových bobů nejvyšší kvality 'fino de aroma'. Osobně dohlížíme na celý proces od pěstování bobů až po zpracování, aby odpovídaly našim představám o skutečné kvalitě.

Pre firmy
Čo ponúkáme?

Co nabízíme?

  • prémiové produkty značek Kakaw Co+, Esmeralda a Cacaofé
  • kvalitní výběrovou kolumbijskou kávu, kterou si sami pražíme, i kávu z celého světa od dalších renomovaných slovenských pražíren
  • vše potřebné k přípravě horkého kakaa a čokolády, od domácího až po profesionální příslušenství
  • sociální catering, teambuildingy, zážitkové přednášky, řízené degustace odrůdového kakaa pro skupiny nebo jednotlivce
  • balení produktů a firemní dárkové předměty pro klienty či zaměstnance – čokoláda, káva, sušené ovoce, oříšky…
  • logistiku a možnost dočasného uskladnění vaší objednávky, pronájem skladových prostor
Napište nám