Parrot
Kakawco About us

Kdo jsme?

Jsme slovenská společnost Cacaofé, s.r.o. RSP, která patří mezi sociální podniky. Od roku 2018 dovážíme odrůdové kakao a výrobky z kakaa z Latinské Ameriky pod značkou Kakaw Co+.Náš sociální podnik vznikl jako uskutečnění dlouholetého snu našej zakladatelky Martiny Matejíčkové, která jako vystudovaná veřejná ekonomka toužila spojit pracovní integraci znevýhodněných lidí s prémiovým kakaem.

V rámci přímého fair-trade obchodního modelu každoročně navštěvujeme plantáže našich pěstitelů. Abychom zkontrolovali kvalitu jejich zpracování – od sklizně, přes fermentaci a sušení až po pražení a zpracování kakaové hmoty. Můžeme tak upravit výrobní postupy tak, aby vyhovovaly našim požadavkům a představám o prémiové kvalitě.

SPECIALIZUJEME SE NA PRÉMIOVÚ KVALITU ODRŮDOVÉHO KAKAA "FINO DE AROMA"

To znamená, že každý náš produkt lze vysledovat ke konkrétnímu regionu, farmě a dokonce i farmáři. V chuti našeho kakaa můžete rozlišit ba i objevit jednotlivý region a všechny vlastnosti oblastí jeho původu, stejně jako u vína nebo kávy.

Kakao pochází vždy z jednoho regionu, proto nese označení single-origin. Byl vypěstován a sklizen ručně výhradně na jedné konkrétní plantáži (finca), a proto se také můžeme pyšnit označením single-state. Tyto boby jsou navíc z jediné odrůdy criollo, takže mluvíme i o jednoodrůdovém kakau. 

Kakawco monkey
Cacao Love
Kakawco About us

V čom sa odlišujeme?

Na Slovensku i v zemích původu jsou pro nás společenské dopady vyplývající z naší činnosti nesmírně důležité. V roce 2021 jsme se stali registrovaným sociálním podnikem s vlastní integrační chráněnou balírnou, kde znevýhodnění lidi získávají nejen pracovní návyky a zkušenosti, ale i sebevědomí.

V rámci přímého obchodního modelu spolupracujeme s farmáři, kteří dříve pěstovali koku a mák pro drogové kartely. Dnes, díky aktivitám Kakaw Co+, se tito bývalí cocaleros stali hrdými a spokojenými cacaoteros, kteří žijí své životy v míru a bezpečí.