Je léto, opalujeme se, tak se pojďme rozmazlit s kakaovým máslem! ?

Kakaové máslo je přírodní tuk rostlinného původu, který se extrahuje po ochlazení z kakaové hmoty, tzn. z kakaových bobů. Po extrakci nám z původní suroviny, kakaové hmoty vzniknou dva produkty: kakaové máslo a zbylá kakaová sušina, tedy odtučněný kakaový prášek (zvaný cocoa).

Je obzvláště bohaté na výjimečné pečující mastné kyseliny (stearová, palmitová, olejová, linolová) i na antioxidační polyfenoly a vitamin E. Rovněž obsahuje látku teoromin, který stimuluje mikrocirkulaci, dále obsahuje železo, měď, vápník, vitamíny A, B a C.

  „Ne, není to jen chuť na sladké: chráním se před volnými radikály! ». Není to špatná výmluva, že? A především velmi atraktivní pro kůži. Věru ne nadarmo se kakao v Mayských časech přezdívalo „jídlo Bohů“.

Kakaové máslo se používá k výrobě čokolád, který za studena dodává čokoládě její pevný vzhled a tu správnou jemnou texturu. Nicméně, kakaové máslo je i velmi prospěšnou bází přírodní kosmetiky právě díky jeho blahodárným a regenerujícím účinkům pro pokožku a vlasy! Jaké to jsou? Povíme si v tady.

1. Úžasně hydratuje pokožku

Kakaové máslo je skvělý přírodní zvlhčovač, který už tělesným teplem taje ve vašich rukou. Je bohatý na mastné kyseliny, které pronikají do pokožky pro hloubkovou hydrataci.

2. Vyživuje vlasy

Kakaové máslo je také velmi účinné na vlasy. Využijte toho a poděkují vám! Tady je jednoduchý recept na balzám bez kondicionéru na vlasy. Budou dobře vyživeny a navíc velmi voňavé.

Potřebujete: 110 g kakaového másla, 2 lžíce organického kokosového oleje, 2 čajové lžičky oleje vitamínu E, 6 kapek vanilkového éterického oleje

3. Zpomaluje stárnutí pokožky, přírodní anti-age efekt

Kakaové máslo je bohaté na antioxidanty včetně kyseliny olejové, kyseliny palmitové a kyseliny stearové. Tyto mastné kyseliny jsou obzvláště prospěšné pro pokožku, protože ji chrání před vnějšími nepříznivými faktory a volnými radikály. To zpomaluje proces stárnutí a zároveň působí jako opalovací krém. Vaše pokožka bude působit krásněji již od prvních dnů. I díky kakaovému máslu se tedy výskyt vrásek zpomaluje. Už žádné předražené krémy na vrásky!

4. Pomáhá při striích, celulitidě, popáleninách a jizvách

Čas, hormony a věk mají na naši pokožku větší nebo menší vliv. Kakaové máslo je šetrný a netoxický způsob, jak čelit těmto mnoha změnám. Téměř všechny těhotné ženy vám řeknou, že na strie použily kakaové máslo a byly velmi spokojeny s výsledky. Působení výše uvedených antioxidantů zesvětluje pigmentové skvrny, vyrovnává tón pleti a regeneruje pokožku při jizvách a poraněních. Jiní dokonce doporučují kakaové máslo ke zklidnění a léčení citlivé pokožky nebo podráždění pokožky, jako je ekzém. Toto je příležitost nahradit běžné masti a krémy, které jsou obvykle plné škodlivých chemických sloučenin.

5. Hydratuje a vyživuje rty

Naše rty jsou jedním z mála povrchů na našem těle, který se nehydratuje. Proto neustále zvlhčujeme rty nebo nanášíme balzám na rty po celý den. Vyberte si 100% balzám z kakaového másla. Kakaové máslo dokonale rty hydratuje i díky své krémové textuře. Můžete si snadno rozpustit kakaové máslo, přidat éterický olej dle vlastního výběru a svoji oblíbenou barvu a vytvořit si tak váš vlastní balzám na rty šitý na míru. Díky kofeinu v kakaovém másle jsou rty plné a vy budete mít krásný úsměv s měkkými, svůdnými a krásně tónovanými rty, a ještě k tomu budete i svůdně, kakaově vonět!

6. Jeho účinku využíváme v aromaterapii

Čisté kakaové máslo je velmi voňavé, aromatické, a tedy vhodné pro použití v aromaterapii. Vůně čokolády a vanilky je jemná a my jim většinou nedokážeme odolat. Odborníci na éterické oleje vysvětlují, že kakaové máslo není nosným olejem, ale díky svým přírodním vlastnostem je vhodné k aromaterapii. Můžete například smíchat kakaové máslo s několika kapkami svěží květinové vůně neroli s citrusovými tóny. O Neroli je známo, že bojuje proti úzkosti a depresi.

7. Relaxační účinky

Měli jste těžký den? Co takhle udělat si pěknou horkou koupel s kakaovým máslem ak tomu ještě i kousek kvalitní čokolády? Nejenže budete milovat tu překrásnou relaxační vůni čokolády, ale vaše koupel vám dodá veškerou hebkost a uklidnění, které potřebujete. Vaše pokožka zůstane „miminkovsky“ hebká. Jednoduše vložte do vody 2 lžíce kakaového másla. Rozpuštěné máslo vytváří zvlhčující film po celém těle. Můžete samozřejmě přidat několik kapek vašeho oblíbeného éterického oleje. Pak už jen tiše relaxovat a sbohem stres!

Kakaové máslo oceněné stříbrnou medailí na International Chocolate Awards přímo dovezené z Peru, naleznete tady

Související produkty

Kakaové máslo Peru
View Detail

Kakaové máslo Peru

Na International Chocolate Awards stříbrnou medailí oceněno kakaové máslo odrůdy Criollo, které má mnohá využití v kuchyni i v kosmetice. Toto kakaové máslo jsme pro vás dovezli až z dalekého Peru, z oblasti Amazonas. Oblast je známá svou tropickou faunou a flórou, která je reflektována v kvalitě samotných kakaových bobů.
199,00 Kč